Do bzz.

Z tego co ja ustaliłem przed moim pobytem w sanatorium po misji w Afganie na dzień dzisiejszy ( lecz moge sie mylić ) mozna korzystać praktycznie z n/w. Sanatoriów tj ;

- 20 Wojskowo Szpital Uzdrowiskowy w Krynicy - Zdrój.

- Szpital - Sanatorium Wojskowe w Busku Zdrój.

Ja byłem na takim 2 - tygodniowy turnusie antystresowym po misji w Krynicy Zdrój było O.K. warunki dobre, jedzenie też, zabiegi itp, itd.

Podaje Ci wszystkie namiary na 20 WSzU w Krynicy Zdrój i tam pytaj co i jak. Sa tam fajni ludzie to Ci powiedzą, co i jak.

RECEPCJA 20 WSzU Krynica Zdrój - tel. MON 124-211 lub końcówka 266.

Pan mjr SZYDŁOWSKI osoba odpowiedzialna za takie turnusy ( fajny oficer i całkowicie kompetentny w tym temacie jest OKI. )
tel. MON 124-535 lub końcówka 435.

Uważam, że tam sie wsio dowiesz co i jak jak tak załatwiałem, ale pamietaj, że wszystko zaczynasz od swojego lekarza w JW.

Pozdrawiam.

· 

Ja nie jadę bo dostałam wyjazd do szpitala uzdrowiskowego w terminie od 24.04 do 14.05 2009r.
A najlepsze jest to że jadę także do Krynicy Zdrój i mam nadzieję że się tam gdzieś spotkamy

Polanica-Zdrój wygrywa na portalu Związku Polskich Powiatów. Szesnaście gmin z Dolnego Śląska znalazło się wśród wyróżnionych w konkursie Gmina Fair Play.
W ubiegłym tygodniu przedstawiciele miast i gmin odbierali statuetki i certyfikaty podczas gali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Jak to się robi

Głośne w całej Polsce inwestycje zagraniczne, błyskawicznie rozwijający się Wrocław oraz silna pozycja przemysłu – tak prezentuje się Dolny Śląsk (ma 169 gmin) – jeden z najbardziej gospodarczo rozwiniętych regionów w Polsce.
Choć naszemu województwu nadal sporo brakuje do najbogatszego w skali kraju regionu Mazowsza, to dystans je dzielący zmniejsza się błyskawicznie.
Udział w tworzeniu PKB całej gospodarki narodowej wynosi 7,8 proc. Pod względem poziomu PKB na jednego mieszkańca dolnośląskie plasuje się na czwartym miejscu w kraju (po mazowieckim, śląskim i wielkopolskim).

Jelenia Góra okazała się najlepsza w lokalnej edycji rankingu „Gazety Prawnej” Europejska Gmina Europejskie Miasto. To zasługa w głównej mierze dużej inwestycji ekologicznej. Nasze miasta i gminy lepiej niż te z Polski wschodniej potrafią wykorzystywać środki unijne. Najwięcej trafia ich do Wrocławia, ale warto dostrzec wysiłek innych miast. Współorganizatorem rankingu jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Partnerami są Bank Gospodarstwa Krajowego oraz firma doradcza Deloitte.

Brylują w Polsce

Trudno nawet zliczyć, ile nagród, certyfikatów i wyróżnień w ostatnich latach zgarnęła Polanica-Zdrój. Dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu
Związku Powiatów Polskich, a i w tym roku zapewne wygra, bo ma zdecydowaną przewagę. Jako jedyna w kraju zdobyła w ub. roku tytuł Super Gminy. W rankingu „Pulsu Biznesu” – Gmina Przyjazna Inwestorom – była siódma, zbiera też laury w konkursie ekologicznym pod patronatem prezydenta RP Przyjazna Środowisku oraz ministerialne trofea w konkursach Bezpieczna Gmina, była też w Złotej Setce Samorządów. Trudno nawet wyliczyć te wszystkie zaszczyty, bo ich lista jest zbyt długa. Wspomnieć jeszcze trzeba, że jako uzdrowisko jest w czołówce Polski. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu za Kołobrzegiem i Krynicą. Gmina prezentuje się wzorowo, a może się poszczycić nie tylko deptakami jak z bajki, ale i nowymi inwestycjami jak szpital czy basen. Przed miesiącem odsłonięto Aleję Gwiazd Koszykówki.
– To zasługa aktywności samorządu i samych mieszkańców –wyjaśnia burmistrz Polanicy Jerzy Terlecki. – Trzeba się umiejętnie pokazywać i bez kompleksów stawać do walki o inwestorów, a obecność w czołówce różnych rankingów tylko pomaga.
Zwracają na to uwagę inwestorzy. Już powstaje nowe SPA na 300 łóżek, przestają straszyć stare budynki FWP, spółka deweloperska Gant zapowiada wybudowanie 320 mieszkań – dodaje burmistrz.

Pomocna strefa

Wysoko w rankingach plasuje się też Bolesławiec. – Szybko zyskujemy, bowiem bardzo pomocne okazało się utworzenie strefy ekonomicznej. Działa ona zaledwie od grudnia 2006, ale dzięki temu rośnie kolejka inwestorów. Na naszą korzyść przemawia bliskość autostrady A4. To poważny atut –mówi Agnieszka Gergont, rzeczniczka urzędu miasta. W rankingach ekonomicznych i prospołecznych wypadamy bardzo dobrze. Stałe podnoszenie poprzeczki bardzo dopinguje – dodaje. Bolesławiec też jest gminą przyjazną środowisku. Ostatnio zdobył nagrodę za iluminację miasta, bo kolej-
nym imponująco oświetlonym obiektem został kamienny wiadukt kolejowy.

Liczy się zaufanie

W rankingu gmin „Rzeczpospolitej” na trzecim miejscu plasuje się Zgorzelec i tak jest od trzech lat. Zawsze w czołówce. Owysokiej pozycji decyduje przede wszystkim fachowe przygotowanie gminy do każdego niemal tematu. – Stworzenie planu zagospo-
darowania przestrzennego i terenów pod inwestycje to podstawy – wylicza Mirosław Kłys, rzecznik gminy. Duże znaczenie ma także dobry kontakt z przyszłymi inwestorami, którym trzeba ułatwić wiele spraw. Nie bez znaczenia jest stabilizacja władzy, co wświatowych standardach bardzo jest cenione. Wójt Kazimierz Janik piastu-
je tę funkcję od 25 lat. Przez ten czas zdobył wystarczająco duże doświadczenie oraz zaufanie. Umiejętność dobrego kontaktu z radą imieszkańcami teraz procentuje – mówi Kłys. Tylko w ubiegłym roku w gminie przybyło tysiąc miejsc pracy, a bezrobocie
kształtuje się na poziomie 4-5 procent.
– Już teraz każdy, kto tylko chce, znajdzie pracę, awpowstającym centrum handlowym, nazywanym zgorzeleckimi Bielanami, zatrudnienie znajdzie kolejne 2 tysiące osób, zapewnia Mirosław Kłys. Na pewno takie centrum będą odwiedzać także sąsiedzi zza miedzy, czyli z Czech i Niemiec. A to jeszcze nie wszystko, bo w Żarskiej Wsi do 2010 roku powstanie Autoport, czyli kompleks dla kierowców z hotelami, stacjami paliw, gastronomią, placami zabaw i basenem. Będzie wybawieniem dla kierowców, a przede wszystkim tirów – zmieści się ich tam aż tysiąc.

Zbigniew Próchniak Nasz Region